TULE MEILLE TÖIHIN

Siirry sisältöön

Keitä olemme?

Partioaitta on mahdollistanut suomalaisille ulkoilukokemuksia jo vuodesta 1928. Olemme yhdistäneet valikoimamme laadukkaista klassikoista ja tuoteuutuuksista, jotta voimme tarjota parhaat tuotteet arjen ulkoilusta vaativiin seikkailuihin - satoi tai paistoi. Koulutettu henkilökuntamme 20 myymälässä ympäri Suomen tuntee tuotevalikoimamme, ja osaa paitsi myydä oikeat tuotteet, myös opastaa niiden käytössä ja huollossa. Vastuullisuus on strategiamme kulmakivi, joka ohjaa jokapäiväistä tekemistämme.

Parhaiden tuotteiden lisäksi tarjoamme asiakkaillemme luontoelämyksiä ja kokemuksia Partioaitan 365-Klubissa. Rakkaus luontoa ja siellä liikkumista kohtaan yhdistää meitä ja asiakkaitamme. Tee jokaisesta päivästäsi seikkailu – voit aloittaa kävelylenkillä tai pitämällä lounastaukosi puistossa. Riittää, että olet ulkona. Olet perillä.

Jos sydämesi sykkii laadukkaalle asiakaspalvelulle ja jaat samat arvot kanssamme, lähde kanssamme yhteiselle vaellukselle ja hae töihin Partioaittaan!


 

LUE LISÄÄ MEISTÄ

LÄHDE KANSSAMME YHTEISELLE VAELLUKSELLE

Alansa vastuullisin

Me Partioaittalaiset rakastamme ulkoilua ja viihdymme luonnossa. Meille onkin siksi itsestään selvää, että roolimme on tehdä töitä kestävän kehityksen eteen. Rakastamme elämää, luontoa ja toisia ihmisiä, mikä on erinomainen syy toimia kestävän kehityksen hyväksi. Haluamme olla mukana luomassa parempaa tulevaisuutta tuleville sukupolville. Partioaitta on valittu alansa vastuullisimmaksi brändiksi Suomessa Sustainable Brand Index -kuluttajatutkimuksessa jo neljänä peräkkäisenä vuotena. Lahjoitamme 1% 365-klubilaisten ostoista hankkeisiin, joilla tuetaan ympäristön suojelua ja luonnossa liikkumista. Vuonna 2020 Ympäristöbonus oli yli 100 000€!

Olemme osa Fenix-perhettä

Yli 80 vuoden ajan Partioaitan omistivat partiolaiset. Vuodesta 2011 omistajana on ollut Fenix Outdoor AB, joka omistaa myös ruotsalaisen Naturkompanietin, tanskalaisen Friluftslandin, saksalaisen Globetrotterin sekä tunnettuja outdoor-tuotemerkkejä kuten Fjällräven, Tierra, Primus ja Hanwag. Vuodesta 2014 alkaen omistajana on Frilufts Retail Europe AB, josta Fenix Outdoor International AG omistaa 60%.


Nuijamiestentie 5c
00400 Helsinki Ajo-ohjeet partioaitta@partioaitta.fi 0207760600

Partioaitta Hämeenlinna

Partioaitta Hämeenlinna
13100 Hämeenlinna Ajo-ohjeet hameenlinna@partioaitta.fi 020 7760690

Partioaitta Ideapark

Partioaitta Ideapark
37570 Hulikankulma Ajo-ohjeet ideapark@partioaitta.fi 020 7760710

Partioaitta Iso Omena

Partioaitta Iso Omena
02230 Espoo Ajo-ohjeet isoomena@partioaitta.fi 020 7760660

Partioaitta Itis

Partioaitta Itis
00930 Helsinki Ajo-ohjeet itis@partioaitta.fi 020 7760650

Partioaitta Jumbo

Partioaitta
01510 Vantaa Ajo-ohjeet jumbo@partioaitta.fi 020 7760680

Partioaitta Jyväskylä

Partioaitta Jyväskylä
40100 Jyväskylä Ajo-ohjeet jyvaskyla@partioaitta.fi 020 7760 730

Partioaitta Koskikeskus

Partioaitta Koskikeskus
33100 Tampere Ajo-ohjeet koskikeskus@partioaitta.fi 020 7760700

Partioaitta Kuopio

Partioaitta
70800 Kuopio Ajo-ohjeet kuopio@partioaitta.fi 020 7760 790

Partioaitta Lahti

Partioaitta Lahti
15110 Lahti Ajo-ohjeet lahti@partioaitta.fi 020 7760 630

Partioaitta Lappeenranta

Partioaitta Lappeenranta
53100 Lappeenranta Ajo-ohjeet lappeenranta@partioaitta.fi 020 7760 754

Partioaitta Oulu

Partioaitta Oulu
90100 Oulu Ajo-ohjeet oulu@partioaitta.fi 020 7760 740

Partioaitta Outlet

Partioaitta Outlet
01200 Vantaa Ajo-ohjeet outlet@partioaitta.fi 020 7760770

Partioaitta Rovaniemi

Partioaitta Rovaniemi
96200 Rovaniemi Ajo-ohjeet rovaniemi@partioaitta.fi 020 7760 797

Partioaitta Saariselkä

Partioaitta Saariselkä
99830 Saariselkä Ajo-ohjeet saariselka@partioaitta.fi 020 7760 750

Partioaitta Sello

Partioaitta Sello
02600 Espoo Ajo-ohjeet sello@partioaitta.fi 020 7760670

Partioaitta Tampere

Hämeenkatu 18
33210 Tampere Ajo-ohjeet tampere@partioaitta.fi 020 7760720

Partioaitta Turku Hansa

PARTIOAITTA
20100 Turku Ajo-ohjeet turku@partioaitta.fi 020 7760780

Partioaitta Turku Skanssi

Partioaitta Skanssi
20730 Turku Ajo-ohjeet skanssi@partioaitta.fi 020 7760760

Partioaitta Vaasa

Partioaitta Vaasa
65100 Vaasa Ajo-ohjeet vaasa@partioaitta.fi 020 7760 640

Partioaitta Webstore

Pakkahuoneenkatu 22
90100 Oulu Ajo-ohjeet verkkokauppa@partioaitta.fi 020 7760 616

Partioaitta Yrjönkatu

Partioaitta Yrjönkatu
00100 Helsinki Ajo-ohjeet yrjonkatu@partioaitta.fi 020 7760620

Joko Partioaitta on työpaikkasi?

Osallistu rekrytointiin, löydä seuraava kollegasi.

email
@partioaitta.fi
Teamtailor

Urasivu Teamtailorilta